P.A.Y-אומן הגימור פרטים לייצרת קשר 
מייל:  
I       pay0526969595@gmail.com      טלפון:  052-6969595   


פרגולות ודקים


פרגולות משמשות הן כסוכך בגינה והן ליופי.

מהי פרגולה?
הפרגולה הינה סוכך ממוסגר פתוח העשוי  מעמודי עץ  שנתמך עי"ד עמודים הניצבים באדמה במרווח קבוע ומעליהם קורת רוחב  שתי וערב.

פרגולות מעץ יוצרות מעין חדר לרוב חיצוני, הפרגולה נותנת הרגשה המשכיות להבית כשהיא מרחיבה את שטח הבית עצמו בגינה ובחצר ע"י שדרוג המראה

יתרונות הפרגולה
מסגרת המבנה של הפרגולה היא ממש מושלמת לתמיכה בצמחים ובפרחים מטפסים. גם סלים תלויים על הפרגולה מוסיפים נוי וירק למבנה. באפשרותכם ליצור קשתות צבעוניות שישפרו את הפטיו ובכך להפוך את הפרגולה למקום מושלם לאירוח בחודשים החמים יותר בשנה.

עם פרגולות מעץ בגינה לא צריך לדאוג יותר מדי שהשמש תכה עליכם בזמן שאתם עורכים מסיבה בבוקר או אחר הצהריים מתחת לפרגולה. תוכלו למצוא בקלות מבחר של צמחים שיטפסו על הפרגולה וליצור אזור קסום שמנוקד בקרני השמש.

פרגולה היא הרבה יותר תכליתית מאשר פטיו חשוף, והרבה יותר זול לבנות פרגולה מאשר להרוס את הפטיו המיושן הקיים ולבנות אותו מחדש.

אפשר להשתמש בפרגולה ככיסוי מעל הג'קוזי בגינה, או מעל אזור הברבקיו כך שהיא תשמש כמסתור מפני הגשמים. כך תמצאו שהפרגולה יכולה לשמש אתכם בדרכים שונות במשך כל ימות השנה.

סוגי פרגולות
יש פרגולות עץ שצמודות לאחד מקירות הבית, ויש פרגולות שעומדות באופן עצמאי בגינה. בנוסף, ישנם מספר עיצובים של פרגולות לבחירתכם.

בעיקרון, מראה הפרגולה שלכם ישתנה בהתאם לסוג העץ והעמודים שתבחרו. חשוב לוודא שהפרגולה תהיה בגודל שיספיק למקום שבו היא תמוקם, אבל את העיצוב שלה תוכלו לבחור בהתאם לטעם שלכם.

כיוון שהפרגולה עומדת בחוץ, חשוב להשתמש בחומרים שהם עמידים בפני תנאי מזג האוויר המתחלפים.

עץ אורן הוא האופציה הפחות יקרה לעומת הסוגים האחרים של עצים. גם עץ סיידר מטופל מומלץ לפרגולה כיוון שהוא נשמר לאורך השנים. הארז יקר יותר, אבל, בטווח הארוך ייתכן ועדיף להשקיע בסוג עץ יקר יותר שיבטיח שתקבלו מהפרגולה שלכם את ההנאה הגדולה ביותר האפשרית.

בדרך כלל בנייה של פרגולה יכולה להסתיים במהלך של סוף שבוע, אם אתם בונים אותה לבד או בעזרת חבר. אל תשכחו לשתול צמחייה מסביב לפרגולה, אבל בזמן שאתם ממתינים שהצמחים יגדלו ויטפסו על הפרגולה, תוכלו בינתיים לקשט אותה באמצעות סלי עציצים תלויים מהקורות. כך תוסיפו צבע וצל לפרגולה עד שתכוסה במטפסים.


דק

דק הבמבוק x-treme של MOSO ההולנדית מבית קנה'קש. לוח במבוק גושני העשוי מסיבי במבוק דחוסים אשר עבר תהליך חימום כפול (מוגן בפטנט), הנותן ללוח רמת עמידות, גמישות, חוזק וצפיפות גבוהה ביותר, מה שהופך אותו לחומר אידיאלי לדק חיצוני למרפסת ולגינה וכן לשימושי חוץ נוספים כגון חיפוי מבנים, ריהוט ועבודות נגרות. דק הבמבוק x-treme מיוצר ומפוקח בסטנדרטים הגבוהים ביותר ועונה על דרישות בינלאומיות לבניה ירוקה ותקנות אש מחמירות. צורת הזכר-נקבה הסימטרית של קצוות הלוחות מאפשרת חיבור לאורך אינסופי. יש אפשרות להתקנה גלויה או נסתרת באמצעות מחברי קוברה ייעודיים.

 דקים איכותיים אלמנט לעיצוב
הדק, משדרג את  המראה והאווירה של כל חצר הינו אלמנט עיצובי קלאסי. אולם, תכנון לפני הרכבת דק דורש לא רק בעל מקצוע מיומן ובעל נסיון, אלא גם ידע מתאים
ולהלן עצות חשובות ויעילות להרכבת דקים בגינה:
הרכבת הדק

מומלצת להכין תשתית בטון עליה יורכב הדק,

יש  לקחת בחשבון את האיזור בגינה המיועד לריצוף: התקנת דק על בטון אינה זהה להתקנה על דשא, ריצוף קיים או אדמה מומלצת להכין תשתית בטון עליה יורכב הדק, אין מניעה להרכיבו גם על אדמה משוטחת.
מומלצת להכין תשתית בטון עליה יורכב הדק.
הכנת תשתית -עבור דק
התשתית היא הבסיס היא מורכבת בדרך-כלל מעץ אורן לבן המותקן לרוב על בטון
הרכבת דק  בה לא קיימת תשתית, כרוכה ביציקות בטון שיספקו תמיכה הולמת.
במידה ותשתית הדק הותקנה ישירות על משטח אדמה, ללא במשטח בטון – יש לחפות את האדמה ביריעות יוטה " יריעות אלו המיועדת למנוע צמיחה של עשבים וצמחים שונים מתחת לדק .
קורות עץ לריצוף

את קורות העץ לדק יש להניח במרווח שווה של כ-4 מ"מ
מרווח זה מאפשר לסוגי העצים השונים מהם מיוצר הדק להתרחב באופן טבעי עם השנים.

אנו נסייע לכם בבחירת סוג העץ, שיטת העבודה והמיקום המתאימים עבור בניית דקים איכותית לגינה


טואול הקמת אתרי אינטרנט